Заборона використання незареєстрованих ГМО у відкритих системах

Заборона використання незареєстрованих ГМО у відкритих системах

28 жовтня 2020 року спеціалістом відділу контролю у сфері насінництва та розсадництва Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області проведена нарада – ознайомлення з питань заборони використання незареєстрованих ГМО у відкритих системах. Нарада проведена в магазині «Зелений Сад». В нараді брали участь ФОП Кошарний Р.В., ФОП Десятніченко Н.О., ФОП Романенко С.В.

На даний час, використання генетично модифікованих організмів регулюється Законом України від 31 травня 2007 року №1103-V «Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів».

Згідно з законом, використання ГМ-рослин у «відкритій системі» (тобто при контакті з навколишнім середовищем, наприклад, при вирощуванні у відкритому ґрунті) можливе лише після державної реєстрації. До реєстрації вивільнення в навколишнє середовище ГМО можливе тільки з метою випробовувань і на основі спеціального дозволу. Проведення державної апробації (випробовувань) ГМО у відкритій системі здійснюється виключно на підставі дозволу, який видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища. Дозвіл видається одноразово на проведення державної апробації (випробовувань) конкретно визначеного ГМО.

Для запобігання використання незареєстрованих генетично модифікованих організмів у відкритих системах рекомендовано перед придбанням насіння сільськогосподарських рослин обов’язково звертати увагу на наявність сортів, що пропонуються до реалізації, в Державному реєстрі сортів рослин придатних до поширення в Україні. Перевірити наявність та чинність сертифікатів що засвідчують сортові та посівні якості насіння. Також звірити данні занесені до супровідних документів з даними що нанесені на етикетки якими марковано пакування з насінням. Це дає змогу в певній мірі пересвідчитись, що насіння яке ви купуєте не є генетично модифікованим.

Присутнім наголошено на необхідності дотримання заходів з запобіганням поширення, розповсюдження, попередження використання незареєстрованих ГМО у відкритих системах та недопущенні введення в обіг контрафактного насіння.

За консультаціями та детальною інформацією, звертатися до відділу контролю у сфері насінництва та розсадництва Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області, за адресою м Карлівка, вул. Ольжича 1, тел. 2-14-76.