Щодо додаткової відпустки одинокої матері

Версія для друкуВерсія для друку

Щодо додаткової відпустки одинокої матері

Роз’яснення надає головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю,  зайнятість та інших нормативно-правових актів Юлія Кодинець

Статтею 19 Закону України «Про відпустки» передбачено надання працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — інваліда з дитинства підгрупи А І групи, у т. ч. одинокій матері – додаткової соціальної відпустки тривалістю 10 календарних днів, а за наявності кількох підстав для її надання – тривалістю, яка не може перевищувати 17 календарних днів. Ця відпустка надається без урахування святкових і неробочих днів, визначених статтею 73 КЗпП України.

Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — інваліда з дитинства підгрупи А І групи, є соціальною і не належить до виду щорічних, то вона може надаватися в будь-який час протягом календарного року, незалежно від відпрацьованого часу.

Якщо одинока мати з будь-яких причин не скористалася правом на соціальну відпустку у році досягнення дитиною певного віку або ж за кілька попередніх років, вона має право використати цю відпустку, а в разі звільнення, незалежно від його підстав, їй має бути виплачена компенсація за всі невикористані дні відпусток, як це передбачено статтею 24 Закону про відпустки.

Наверх ↑