Роз'яснення щодо оплати праці керівника - засновника підприємства

Роз'яснення щодо оплати праці керівника - засновника підприємства

Статтею 65 Господарського кодексу України визначено, що управління підприємством здійснюється відповідно до його установчих документів на основі поєднання прав власника щодо господарського використання свого майна й участі в управлінні трудовим колективом. Власник здійснює свої права щодо управління підприємством безпосередньо або через уповноважені ним органи відповідно до статуту підприємства або інших установчих документів. В установчих документах зазначається, як власник здійснює управління підприємством: з укладанням трудового договору чи без укладання трудового договору.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про оплату праці» заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Відповідно до ст. 21 КЗпП України трудовий договір є угодою між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором й угодою сторін.

Якщо керівник здійснює свої права щодо управління підприємством на умовах трудового договору, то йому має нараховуватися та виплачуватися заробітна плата. При цьому згідно зі ст. 3-1 Закону України «Про оплату праці» розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.

Головний державний інспектор відділу з питань

додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів

Управління Держпраці у Полтавській області

Юлія Кодинець