Працюй легально!

Версія для друкуВерсія для друку

Працюй легально!

За нинішніх реалій громадяни часто погоджуються на будь-яку пропозицію роботи, зокрема і нелегальної, отримуючи зароблені кошти в «конверті».

Але заробітна плата, яка виплачується в «конвертах» – це тимчасове благо, яке має негативні наслідки, перш за все, для самого працівника, він виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем, який, швидше за все, не укладе трудовий договір та не здійснюватиме відрахування з неофіційної заробітної плати, от же працівник не буде мати жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу, а це, в свою чергу, позбавить працівника права на:

гарантований розмір заробітної плати;

·        соціальні гарантії, передбачені законодавством, зокрема на:

·        відпустку, в т. ч. і на відпустку по вагітності та пологах;

·        оплату тимчасової непрацездатності (лікарняного);

·        соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань та на випадок безробіття;

·        достроковий вихід на пенсію (якщо робота пов'язана з ідливими умовами праці);

·        гідне пенсійне забезпечення (нарахування та перерахування пенсії), яке відповідає рівню його реальної зарплати.

Крім того, працівник може бути звільнений у будь-який мент, без попередження та виплати обіцяної винагороди за працю.

Працівник отримуючи заробітну плату в «конверті», позбавляє майбутнього себе, своїх батьків та дітей. «Сіра» зарплата – це невідремонтовані дороги, це холодна лікарня та неосвітлені вулиці міста і сіл.

Через тіньовий ринок зайнятості держава втрачає мільйони гривень несплачених податків, а громадяни позбуваються соціального захисту.

Саме тому надзвичайно важливим є завдання повернути втрачені ресурси в економіку держави, що дасть можливість збільшити доходи громадян та спрямувати більше коштів на розбудову громад.

 

Головний державний інспектор відділу з питань додержання

законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів

Управління Держпраці у Полтавській області                                                                                                              Юлія Кодинець

Наверх ↑