Головне перевірити насіннєвий матеріал

Версія для друкуВерсія для друку

ГОЛОВНЕ ПЕРЕВІРИТИ НАСІННЄВИЙ МАТЕРІАЛ

Якість насіння-показник який забезпечується посівними та сортовими характеристиками , саме від них залежить врожайність культури.

Для посіву використовують тільки те насіння,що відповідає за посівними якостями вимогам державного стандарту. Показниками якості насіння є чистота, схожість і енергія проростання, сила росту та життєздатність, маса 1000 насінин, зараженість хворобами  і  шкідниками.

Важливим завданням для господарств є перевірка насіннєвого матеріалу на посівну придатність в акредитованих лабораторіях , які видають відповідний документ - сертифікат на насіння для реалізації або протокол випробувань для власних потреб.

Так, сьогодні в Полтавській  області  працюють лабораторії ДП «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції», ДУ «Полтавська обласна фітосанітарна лабораторія»,ТОВ «Агросерт».

За консультаціями звертатися до спеціаліста відділу контролю у сфері насінництва та розсадництва головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області за адресою: м. Карлівка пров. Ольжича, 1.

Наверх ↑