Агресор, якого вчасно не зупинили

Агресор, якого вчасно не зупинили

Періодичність опадів та їх різка зміна сонячними променями створили сприятливі погодні умови для росту карантинної рослини – амброзії полинолистої. Здавалося б, сьогодні немає людини, яка б не чула про шкідливість амброзії. На амброзію наклали карантин і почали впроваджувати заходи з її ліквідації. Але, попри це, досі у боротьбі з нею люди програють. Бур’ян завойовує все нові й нові території.

Є три основні методи боротьби з амброзією. Перший, як радять біологи знищити бур'ян, його же зброєю – витісняючи іншими багаторічними та газонними травами. Другий метод – скошування. Найефективніше косити амброзію саме в період бутонізації, бо якщо у неї з'явився бутон, вона працює не на нарощування маси, а на формування квітки. Однак, одним із найефективніших методів є виривання амброзії з корінням. У сільському господарстві цю проблему вирішують за допомогою гербіцидів. Доцільно використання гербіцидів у випадках, коли інші методи боротьби неможливі або не ефективні, наприклад, для знищення амброзії полинолистої на залізничних полотнах. Дозволяється застосування гербіцидів, які занесені в перелік дозволених до використання в Україні. При цьому слід зазначити, що боротьба з амброзією повинна бути системною та стабільною.
Тому, з метою забезпечення благоустрою , формування сприятливого для життєдіяльності середовища, покращення його санітарного стану, захисту довкілля, звертаємось з проханням до керівників підприємств, організацій всіх форм власності, землекористувачів та населення проводити всі необхідні заходи по захисту та оздоровленню екологічного стану нашого району.

ГУ Держпродспоживслужби в

Полтавській області.