Туризм

Версія для друкуВерсія для друку

На Карлівщині маємо ряд привабливих туристичних об’єктів для подорожуючих. Насамперед, це районний історико – краєзнавчий музей    (м.Карлівка) – координуючий центр всієї дослідницької роботи, Варварівський народний  історичний музей, пам’ятка архітектури національного значення Благовіщенська церква (с.Федорівка). До об’єктів туристичної інфраструктури відносимо і  культурні осередки - Світлицю районного будинку культури та зразкову студію образотворчого мистецтва гімназії ім.Н.Герасименко.

Актуальним є питання щодо підтримки і збереження традиційних народних ремесел, які є чудовим доповненням до загального колориту району, важливим додатком розвитку його туристсько-екскурсійних можливостей.

Центром популяризації народних ремесел впродовж останніх 25 років є любительське об’єднання майстрів народної творчості «Господарочка», що діє при РБК.

Приємно відмітити, що Карлівщина багата на народних умільців та традиційно підтримується розвиток різних видів народної творчості. Це і лозоплетіння (В.Соколік), вишивка ( любительське об’єднання майстрів народної творчості «Господарочка» районного будинку культури на чолі з Заслуженим майстром народної творчості України Т.Смородіновою ), малярство (Н.Камерська, Н.Полєжаєва, А.Ксенжик),  декоративний розпис (С.Смірнова, С.Колодяжна), писанкарство ( В.Жмак, С.Коваленко, С.Колодяжна) та інші.

Інформаційні матеріали з фотопортретами наших майстрів – аматорів В.Жмак, С.Колодяжної, В.Соколік внесено до першого альбому «Народне декоративно – ужиткове мистецтво Полтавщини».

Важливою ланкою у створенні туристичного кластеру стало проведення у нашому місті майстер – класів з різних видів народних ремесел, що є досить привабливими для туристів, в ході проведення обласних культурно – мистецьких заходів з можливою реалізацією виробів народних умільців та організація постійно діючих виставок виробів декоративно – ужиткового мистецтва у виставкових залах районного будинку культури.

Роботу в цьому напрямку увінчує такий культурно – мистецький захід, як обласне свято української писанки «Воскресни, Писанко!», яке супроводжує широка виставка з різних видів народних мистецтв, що традиційно проходить на базі РБК починаючи з 2004 року. Цей вернісаж народних ремесел по праву вважається  фестивальним туристичним продуктом і передбачає відвідини нашого міста численними гостями, що й складають туристичний загал. Cаме писанка є туристичним брендом Карлівки.

З метою популяризації місцевого туристичного продукту, формування позитивного туристичного іміджу Карлівщини забезпечується участь народних умільців району в ряді обласних заходів: «Пісні бузкового гаю» (Містечко майстрів, с.Диканька), «Маріїна долина» (с.Чутове), «Решетилівська весна», «Воскресни, Писанко!» (м.Карлівка), «Козацької слави цілюще джерело» (Козельщина), «Благословенна, Покрово, будь!» (м.Полтава), «Туристична Диканщина запрошує», Національнму Сорочинському ярмарку, І, ІІ,ІІІ,ІУ Міжрегіональній виставках – турсалонах «Відпочивайте на Полтавщині» та ін.

Засвідчує тенденцію до поліпшення умов проживання подорожуючих місцевий готель, що діє на правах приватної власності (на даний час 75 місць).

Інформація про туристичні об’єкти, об’єкти громадського харчування розміщена в ілюстрованих проспектах: «Воскресни, Писанко!» (2006), «Барвисте дерев Карлівщини» (2007), «Від свята до свята воскресай, Писанко!» (2008), «Карлівський район: інвестиційні пропозиції» (2010).

Наверх ↑