Про виконання Програми розвитку малого та середнього підприємництва в Карлівському районі на 2018 - 2020 роки у І кварталі 2019 року

Версія для друкуВерсія для друку

Державна політика розвитку малого підприємництва на районному рівні здійснюється відповідно до затвердженої рішенням 17 сесії 7 скликання районної ради від 19 червня 2018 року  Програми розвитку малого та середнього підприємництва в Карлівському районі на 2018 - 2020 роки.

Протягом  І кварталу 2019  року в Карлівському районі спостерігалися такі тенденції розвитку малого та середнього підприємництва.

За даними Карлівського управління ГУ ДФС у Полтавській області станом на 01.04.2019  на території   району здійснюють свою діяльність 1486 суб’єктів господарської діяльності, в порівнянні з даними станом на 01.01.2019 року їх кількість зменшилася на 14 субֹ’єкта.

З метою забезпечення якісного надання адміністративних послуг та подальшого спрощення видачі документів дозвільного характеру при Карлівській райдержадміністрації функціонує  Центр надання адміністративних послуг.

Перелік адміністративних послуг, що надаються Центром, затверджений розпорядженням голови райдержадміністрації від 22.03.2018 № 54 відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.05.2014 № 523-р «Деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг» (зі змінами) та узгоджено рішення із Карлівською міською радою, який включає 82 адміністративні послуги органів виконавчої влади, 6 послуг Карлівської міської ради (на основі узгодженого рішення) та видачу документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності (6ДДХ).

Як показує моніторинг надання адміністративних послуг, протягом І кварталу 2019 року Центром надання адміністративних послуг зареєстровано 8361 заяву  по наданню адміністративних послуг та видачу документів дозвільного характеру.

На даний час у центрі працює 3 адміністратори та керівник центру, який може виконувати функції адміністратора.

Здійснюються заходи щодо забезпечення реалізації державної регуляторної політики відповідно до завдань, визначених Законом України «Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності».

Районною державною адміністрацією щоквартально ведеться реєстр регуляторних актів, прийнятих органами місцевого самоврядування та розміщується їх перелік на веб-сторінці райдержадміністрації.

Також районною державною адміністрацією  разом із органами місцевого самоврядування   було проведено аналіз переліку діючих регуляторних актів в Карлівському районі за відповідний період. За результатами даного аналізу були виключені з переліку  регуляторні акти, що втратили чинність та які не підпадають під дію Закону України від 11.09.2003 № 1160-IV «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Карлівським  управлінням  ГУ ДФС у Полтавській області на постійній основі надається методична та консультативна допомога суб’єктам підприємницької діяльності з питань обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, порядку надання, строків сплати, ведення обліку та складання звітності платниками єдиного податку.

З метою профілактики  порушень податкового законодавства спеціалістами    Карлівського управління ГУ ДФС у Полтавській області з початку року проведено 3 кущових семінарів з платниками податків з питань доведення норм Податкового кодексу України та нормативно-правових актів прийнятих на його виконання.

На стендах Карлівського управління ГУ ДФС у Полтавській області, на суб - сайті  ГУДФС у Полтавській області веб-порталу ДФС розміщено контактні телефони територіальних органів ДФС, графіки прийому громадян керівниками та посадовими особами структурних підрозділів Головного управління ДФС у Полтавській області та номер телефону для звернення на «Пульс».  За І квартал 2019 року в засобах масової інформації розміщено матеріалів щодо роз’яснення норм податкового законодавства, в т.ч.: інтернет – ресурс – 15 статей.

Для розвитку та підтримки підприємницької ініціативи безробітних Карлівською районною філією Полтавського обласного центру зайнятості  здійснюється фінансування виплати допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності. Протягом січня – березня  2019 року заяв від  безробітних про отримання допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності не надходило.

З метою сприяння розширення сфери малого підприємництва, збільшення рівня зайнятості у даній сфері та розповсюдження інформації про успішно реалізовані бізнес-проекти постійно проводиться інформаційно-роз'яснювальна робота серед безробітних, зокрема, шляхом проведення семінарів з орієнтації на підприємницьку діяльність.   Протягом січня – березня 2019 року семінари на задану тематику не проводилися.

Протягом І кварталу 2019 року фахівцями Карлівської районної філії Полтавського ОЦЗ проведено 7 семінарів для роботодавців на тему: «Шляхи стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць, у тому числі для осіб з особливими потребами. Компенсація єдиного соціального внеску» для 35 роботодавців району.

Протягом відповідного періоду до навчання за напрямом «Організація підприємницької діяльності» безробітні не залучалися.

За звітній період роботодавцям компенсовано витрат у розмірі єдиного соціального внеску на суму 70,0 тис.грн.  Рішень про компенсацію роботодавцю витрат на оплату праці внутрішньо переміщених осіб не приймалися.

Протягом січня 2019 року за даними Карлівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, згідно поданих страхувальниками звітів про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування,  створено 5 нових робочих  місць.

Відділом агропромислового розвитку райдержадміністрації здійснюється інформаційна та методична підтримка жителям сільської місцевості у створенні сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

Рішенням восьмої позачергової сесії сьомого скликання від 23 грудня 2016 року затверджено Програму розвитку та підтримки аграрного комплексу Карлівщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року.

Програмою передбачено два напрямки: тваринництво та рослинництво, які включають в себе відшкодування вартості витрат на проведення штучного осіменіння молочного поголів’я ВРХ, підтримку пасічників-початківців, стимулювання розвитку бджільництва, компенсація вартості витрат, що понесені на посадку плодово-ягідних насаджень, та компенсація витрат при закладенні саду та ягідників на ділянках, що знаходяться у використанні загальноосвітніх, медичних та соціальних закладів району.

14 березня 2019 року в районі було проведено семінар - роз’яснення за участю представників Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації для керівників і спеціалістів сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств, голів діючих сільськогосподарських кооперативів, голів ОТГ і сільських рад, представників ініціативних груп по створенню сімейних особистих кооперативів та сімейних ферм щодо реалізації положень вищевказаних порядків.

Планується залучення інвестицій для придбання та установки лінії по виробництву вощини СОК «Медоноси Карлівщини» на суму 507 тис. грн., з них 50 % - кошти   місцевого бюджету, 40 % - кошти обласного бюджету, 10 % - власні кошти кооперативу.

Станом на 01.04.2019 органами місцевого самоврядування Карлівського району передано в оренду  суб’єктам підприємницької діяльності  3882,33  м. кв. приміщень комунальної форми власності.

           

Наверх ↑