Про виконання Програми розвитку малого та середнього підприємництва в Карлівському районі на 2018 - 2020 роки за 2019 рік

Версія для друкуВерсія для друку

Державна політика розвитку малого підприємництва на районному рівні здійснюється відповідно до затвердженої рішенням 17 сесії 7 скликання районної ради від 19 червня 2018 року  Програми розвитку малого та середнього підприємництва в Карлівському районі на 2018 - 2020 роки.

Протягом  2019  року в Карлівському районі спостерігалися такі тенденції розвитку малого та середнього підприємництва.

За даними Карлівського управління ГУ ДПС у Полтавській області станом на 01.01.2020  на території   району здійснюють свою діяльність 1501 суб’єкт господарської діяльності, в порівнянні з даними станом на 01.01.2019 їх кількість збільшилася на 1 суб’єкт.

З метою забезпечення якісного надання адміністративних послуг та подальшого спрощення видачі документів дозвільного характеру при Карлівській райдержадміністрації функціонує  Центр надання адміністративних послуг.

Перелік адміністративних послуг, що надаються Центром, затверджений розпорядженням голови райдержадміністрації від 22.03.2018 № 54 відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.05.2014 № 523-р «Деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг» (зі змінами) та узгоджено рішення із Карлівською міською радою, який включає 82 адміністративні послуги органів виконавчої влади, 6 послуг Карлівської міської ради (на основі узгодженого рішення) та видачу документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності (6ДДХ).

Як показує моніторинг надання адміністративних послуг, станом на 01.01.2020  Центром надання адміністративних послуг зареєстровано 18337 заяв по наданню адміністративних послуг та видачу документів дозвільного характеру.

На даний час у центрі працює 3 адміністратори та керівник центру, який може виконувати функції адміністратора.

Здійснюються заходи щодо забезпечення реалізації державної регуляторної політики відповідно до завдань, визначених Законом України «Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності».

Районною державною адміністрацією щоквартально ведеться реєстр регуляторних актів, прийнятих органами місцевого самоврядування, який регулярно оприлюднюється на веб-сторінці райдержадміністрації.

Також районною державною адміністрацією  разом із органами місцевого самоврядування   було проведено аналіз переліку діючих регуляторних актів в Карлівському районі за відповідний період. За результатами даного аналізу були виключені з переліку  регуляторні акти, що втратили чинність та які не підпадають під дію Закону України від 11.09.2003 № 1160-IV «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Карлівським  управлінням  ГУ ДПС у Полтавській області на постійній основі надається методична та консультативна допомога суб’єктам підприємницької діяльності з питань обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, порядку надання, строків сплати, ведення обліку та складання звітності платниками єдиного податку.

З метою профілактики  порушень податкового законодавства спеціалістами    Карлівського управління ГУ ДПС у Полтавській області з початку року проведено 12 кущових семінарів з платниками податків з питань доведення норм Податкового кодексу України та нормативно-правових актів прийнятих на його виконання.

На стендах Карлівського управління ГУ ДПС у Полтавській області, на суб- сайті  ГУ ДПС у Полтавській області веб-порталу ДПС розміщено контактні телефони територіальних органів ДПС, графіки прийому громадян керівниками та посадовими особами структурних підрозділів Головного управління ДПС у Полтавській області та номер телефону для звернення на «Пульс».  

За 2019 рік в засобах масової інформації розміщено матеріалів щодо роз’яснення норм податкового законодавства, в т.ч.: інтернет – ресурс – 55 статей.

Для розвитку та підтримки підприємницької ініціативи безробітних Карлівською районною філією Полтавського обласного центру зайнятості  здійснюється фінансування виплати допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності. Протягом січня – грудня 2019 року 2 особи отримали допомогу по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності.

З метою сприяння розширення сфери малого підприємництва, збільшення рівня зайнятості у даній сфері та розповсюдження інформації про успішно реалізовані бізнес-проекти постійно проводиться інформаційно-роз'яснювальна робота серед безробітних, зокрема, шляхом проведення семінарів з орієнтації на підприємницьку діяльність. Протягом січня – грудня 2019 року на задану тематику проведено 1 семінар, до якого залучено 9 осіб.

Протягом 2019 року фахівцями Карлівської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості проведено 16 семінарів для роботодавців на тему: «Шляхи стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць, у тому числі для осіб з особливими потребами. Компенсація єдиного соціального внеску» для 80 роботодавців району.

Протягом 2019 року до навчання за напрямом «Організація підприємницької діяльності» було залучено 2 безробітних.

За звітній період роботодавцям компенсовано витрат у розмірі єдиного соціального внеску на суму 304,0 тис.грн.  Рішень про компенсацію роботодавцю витрат на оплату праці внутрішньо переміщених осіб не приймалися.

Протягом січня-листопада 2019 року за даними Карлівського ОУ ПФУ в Полтавській області, згідно поданих страхувальниками звітів про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування,  створено 59  нових робочих місць.

Органами місцевого самоврядування Карлівського району передано в оренду  суб’єктам підприємницької діяльності 1965,4 м.кв. приміщень комунальної форми власності.

          

 

 

 

 

 

Наверх ↑