Про виконання Комплексної програми розвитку малого та середнього підприємництва в Карлівському районі на 2018 - 2020 роки

Версія для друкуВерсія для друку

Про виконання  Програми розвитку малого та середнього підприємництва в Карлівському районі

на 2018 - 2020 роки

Державна політика розвитку малого підприємництва на районному рівні здійснюється відповідно до затвердженої рішенням 17 сесії 7 скликання районної ради від 19 червня 2018 року  Програми розвитку малого та середнього підприємництва в Карлівському районі на 2018 - 2020 роки.

Протягом  2018  року в Карлівському районі спостерігалися такі тенденції розвитку малого та середнього підприємництва.

За даними Карлівського управління ГУ ДФС у Полтавській області станом на 01.01.2019  на території   району здійснюють свою діяльність 1500 суб’єктів господарської діяльності, в порівнянні з даними станом на 01.01.2018 року їх кількість зменшилася на 48 субֹ’єкта.

З метою забезпечення якісного надання адміністративних послуг та подальшого спрощення видачі документів дозвільного характеру при Карлівській райдержадміністрації функціонує  Центр надання адміністративних послуг.

Перелік адміністративних послуг, що надаються Центром, затверджений розпорядженням голови райдержадміністрації від 22.03.2018 № 54 відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.05.2014 № 523-р «Деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг» (зі змінами) та узгоджено рішення із Карлівською міською радою, який включає 82 адміністративні послуги органів виконавчої влади, 6 послуг Карлівської міської ради (на основі узгодженого рішення) та видачу документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності (6ДДХ).

Як показує моніторинг надання адміністративних послуг, протягом 2018 року Центром надання адміністративних послуг зареєстровано 9756 заяви  по наданню адміністративних послуг та видачу документів дозвільного характеру.

На даний час у центрі працює 3 адміністратори та керівник центру, який може виконувати функції адміністратора.

Здійснюються заходи щодо забезпечення реалізації державної регуляторної політики відповідно до завдань, визначених Законом України «Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності».

Районною державною адміністрацією щоквартально ведеться реєстр регуляторних актів, прийнятих органами місцевого самоврядування та розміщується їх перелік на веб-сторінці райдержадміністрації.

Також районною державною адміністрацією  разом із органами місцевого самоврядування   було проведено аналіз переліку діючих регуляторних актів в Карлівському районі за 2018 рік. За результатами даного аналізу були виключені з переліку  регуляторні акти, що втратили чинність та які не підпадають під дію Закону України від 11.09.2003 № 1160-IV «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Карлівським  управлінням  ГУ ДФС у Полтавській області на постійній основі надається методична та консультативна допомога суб’єктам підприємницької діяльності з питань обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, порядку надання, строків сплати, ведення обліку та складання звітності платниками єдиного податку.

У Карлівському управлінні ГУ ДФС у Полтавській області знаходиться скриня, де представники бізнесу можуть залишити свої пропозиції щодо вдосконалення законодавчого поля для підприємців.

З питань податкового законодавства було проведено 23 сеанси телефонного зв’язку «гаряча лінія».

З метою профілактики  порушень податкового законодавства спеціалістами    Карлівського управління ГУ ДФС у Полтавській області з початку року проведено 37 кущових семінарів з платниками податків з питань доведення норм Податкового кодексу України та нормативно-правових актів прийнятих на його виконання.

На стендах Карлівського управління ГУ ДФС у Полтавській області, на суб - сайті  ГУДФС у Полтавській області веб-порталу ДФС розміщено контактні телефони територіальних органів ДФС, графіки прийому громадян керівниками та посадовими особами структурних підрозділів Головного управління ДФС у Полтавській області та номер телефону для звернення на «Пульс».  За 2018 рік в засобах масової інформації розміщено матеріалів щодо роз’яснення норм податкового законодавства, в т.ч.: інтернет – ресурс – 25 статей.

Для розвитку та підтримки підприємницької ініціативи безробітних Карлівською районною філією Полтавського обласного центру зайнятості  здійснюється фінансування виплати допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності. Протягом січня – грудня  2018 року одна особа отримала допомогу по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності.

З метою сприяння розширення сфери малого підприємництва, збільшення рівня зайнятості у даній сфері та розповсюдження інформації про успішно реалізовані бізнес-проекти постійно проводиться інформаційно-роз'яснювальна робота серед безробітних, зокрема, шляхом проведення семінарів з орієнтації на підприємницьку діяльність.   Протягом січня – грудня 2018 року проведено 5 семінарів на тему: «Як розпочати свій бізнес?» за участю 57 безробітних, 6 семінари на тему: «Ефективне ведення сільського господарства» за участю 87 осіб, 4 семінари з питань організації зеленого туризму для 42 шукачів роботи.

З метою прискорення працевлаштування, в тому числі шляхом відкриття власної справи, протягом 2018 року для 124 осіб проведено 7 тренінгів на тему: «Побудова кар’єри та професійний розвиток».

Протягом січня-грудня 2018 року фахівцями Карлівської районної філії Полтавського ОЦЗ проведено 41 семінар для роботодавців на тему: «Шляхи стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць, у тому числі для осіб з особливими потребами. Компенсація єдиного соціального внеску» для 205 роботодавців району.

Протягом 2018 року до навчання за напрямом «Організація підприємницької діяльності» залучено 3 особи. Після закінчення навчання 2 особи відкрили власну справу.  

За звітній період роботодавцям компенсовано витрат у розмірі єдиного соціального внеску на суму 195,3 тис.грн. Також здійснено компенсацію ТОВ «Ланнівський МТС» за працевлаштування  2 внутрішньо переміщених осіб на суму 45,4 тис.грн.

Протягом січня – листопада 2018 року, за даними Карлівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, згідно поданих страхувальниками звітів про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування,  створено 84 нових робочих  місць.

В закладах освіти району проведено інформаційно-роз’яснювальні роботи серед учнів 9-11 класів на тему «Позитивний досвід працівників малих підприємств, селянських фермерських господарств». У грудні 2018 року учні 11 класів залучалися до обласного конкурсу-чемпіонату з основ підприємницької діяльності «Крок до бізнесу».

Відділом агропромислового розвитку райдержадміністрації здійснюється інформаційна та методична підтримка жителям сільської місцевості у створенні сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

Рішенням восьмої позачергової сесії сьомого скликання від 23 грудня 2016 року затверджено Програму розвитку та підтримки аграрного комплексу Карлівщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року. Програмою передбачено два напрямки: тваринництво та рослинництво, які включають в себе відшкодування вартості витрат на проведення штучного осіменіння молочного поголів’я ВРХ, підтримку пасічників-початківців, стимулювання розвитку бджільництва, компенсація вартості витрат, що понесені на посадку плодово-ягідних насаджень, та компенсація витрат при закладенні саду та ягідників на ділянках, що знаходяться у використанні загальноосвітніх, медичних та соціальних закладів району.

Відділом агропромислового розвитку райдержадміністрації зроблено  в районній газеті «Життя і слово» публікацію  про ознайомлення з умовами даної Програми. До сільських рад та керівників сільськогосподарських підприємств направлено затверджені бланки документів за діючими Програмами для подання на отримання фінансування. В 4 кварталі 2018 року були отримані  і виплачені  кошти в сумі 40,0 тис.грн на підтримку пасічників-початківців.

На території Карлівського району був створений кооператив «Карлівські медоноси». Керівник - Гаврилов Василь Геннадійович, який займається виробництвом і  реалізацією продукції бджільництва.

Станом на 01.01.2019 органами місцевого самоврядування Карлівського району передано в оренду  суб’єктам підприємницької діяльності  3138,56  м. кв. приміщень комунальної форми власності.

Основними проблемними питаннями у сфері малого та середнього підприємництва є:

- нестача власних обігових коштів та труднощі з отримання фінансово – кредитної допомоги, високі відсоткові ставки банківських установ для отримання фінансування на розвиток власної справи;

- соціальна незахищеність найманих працівників, низький рівень заробітної плати, випадки виплати заробітної плати нижче рівня мінімальної;

- сплата податків суб’єктами господарювання, що здійснюють діяльність в районі за місцем реєстрації, а не за місцем впровадження підприємницької діяльності.

Наверх ↑