Захворюваність на гострі респіраторні інфекції в районі знаходиться на стабільному рівні

16 грудня 2019 року на нараді у першого заступника голови райдержадміністрації Тетяни Василець відбулася нарада щодо захворюваності на грип, гострі респіраторні вірусні інфекції та додаткові заходи боротьби з ними в районі.

Начальник Карлівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Олександр Ткаченко проінформував присутніх про симптоми та перебіг захворювання на грип та ГРВІ. А також, повідомив, що станом на 16.12.2019 захворюваність на гострі респіраторні інфекції в районі знаходиться на стабільному рівні. Епідемічної активності не спостерігається. Показник захворюваності нижче базового рівня.

Головний лікар КНП «Карлівська центральна районна лікарня» Олександр Сіренко поінформував, що з 01.09.2019 по 01.12.2019 в коксованому інфекційному відділенні та дитячому відділенні проліковано 87 хворих на ГРВІ, ускладнені ринітом, фарингітом, бронхітом, пневмонією, з яких дітей – 50, дорослих – 37. Станом на 12.12.2019 у дитячому відділенні на лікуванні знаходиться 1 дитина з діагнозом ГРВІ.

Для лікування грипу, ГРВІ та їх ускладнень лікарня забезпечена противірусними препаратами, антибіотиками, жарознижуючими препаратами та розчинами для проведення дезінтоксикаційної терапії.

Головний лікар КНП «Карлівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Людмила Терентьєва зазначила, що згідно інформації Державної установи «Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України» очікуються дві хвилі підйому захворюваності – у грудні та кінці січня, початку лютого. У КНП «Карлівський центр первинної медико-санітарної допомоги» проводиться щотижневий моніторинг захворювання на грип та ГРВІ. У районі на 49 тижні на ГРВІ захворіло 145 жителів. Хворих на грип не зареєстровано.

За підсумками наради відповідальним виконавцям дано ряд відповідних доручень.