Вишиванка – символ Батьківщини, дзеркало народної душі

Вишиванка – символ Батьківщини, дзеркало народної душі

У третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки.

В цьому році українці одягли весь світ у вишиванки. Свято День вишиванок започатковане Чернівецьким університетом у 2006 році, пройшло у багатьох містах і селах. Долучилася до цього свята і Карлівщина.

24 травня у м. Карлівка відбувся Парад вишиванок. Урочистою ходою святково вбрана у вишиванки колона крокувала центральною вулицею міста до районного Будинку культури, де безпосередньо відбулося святкування Дня вишиванки.

У заході взяли участь голова районної ради Петро Світлик, секретар міської ради Олег Стовбун, представники трудових колективів, учнівська молодь, громадськість, представники засобів масової інформації.

На сцені біля Будинку культури лунали пісні, танцювали запальні танці...

У рамках святкування юні карлівчани провели флешмоб  «Україна – це єдина країна».

Вишивка – це особлива, винятково важлива частина невичерпної спадщини духовної культури українського народу. Вишиванки сприймають як символ єднання, солідарності й підтримки захисників Вітчизни. Українську вишивку називають «молитвою без слів», а сорочка вишиванка є головним оберегом людини. В українській вишиванці закодована сукупність сорока божественних енергій, що творять довершену та гармонійну долю людини.

Кольоровими нитками вона вплетена у наші традиції. І найважливіше те, що українська вишиванка, маючи вікову історію, не втратила своєї популярності і до сьогодні. З кожним роком збільшується кількість людей, які і в повсякденному житті, і на державні свята вбираються в національні костюми, таким чином демонструючи любов до своєї Батьківщини та повагу до традицій українського народу.

Більше того, нині можна з впевненістю говорити про відродження українських традицій у сучасній інтерпретації. Українська вишиванка є абсолютно унікальним, автентичним продуктом, який характеризує не лише темперамент нації, але й є її візитівкою. Одним із безумовних феноменів вишиванки є те, що за багатовікову історію свого існування, попри всі історичні події, вона все ж таки зуміла зберегти свій первісний вигляд і пронести його крізь століття.