Відбулася зустріч голови райдержадміністрації з керівниками банківських установ щодо реалізації в районі Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%»

Зустріч голови райдержадміністрації з керівниками банківських установ щодо реалізації в районі Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%»

13 липня 2020 року відбулася зустріч голови райдержадміністрації Олександра Солодовника з керівниками банківських установ АТ «Ощадбанк» та АТ КБ «Приватбанк» щодо реалізації в районі Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%», яка направлена на створення сприятливих умов для підприємців щодо започаткування або розвитку власного бізнесу.

Керівники банківських установ Віталій Вовчок та Олена Перекупка розповіли про впровадження даної програми в Карлівському районі та проблемні моменти, які виникли на початку її реалізації.

З метою зробити дану програму більш доступнішою для підприємців Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про внесення змін до Порядку надання державної підтримки мікропідприємництва та малого підприємництва» від 17 червня 2020 року, яка вступила в дію з 1 липня 2020 року.

Цією постановою передбачено:

- розширення кола суб'єктів підприємництва, які можуть отримати державну фінансову підтримку за Державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%»;

- збільшення максимальної суми кредиту з 1,5 мільйона гривень до 3 мільйонів гривень;

- розширення переліку цілей, на які підприємці можуть брати кредит в рамках Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%».

Одразу після внесення Радою Фонду розвитку підприємництва відповідних змін до програми «Доступні кредити 5-7-9» та оновлення угод з уповноваженими банками, мікро- та малий бізнес матиме змогу звернутися до банків, щоб отримати кредити за новими правилами.

В той же час, як повідомили керівники АТ КБ «Приватбанк» Олена Перекупка та АТ «Ощадбанк» Віталій Вовчок, широким попитом серед клієнтів банківських установ користуються інші державні програми:

-Компенсація юридичним особам та фізичним особам – підприємцям вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, за яку можливо отримати компенсацію 25% (затверджені Постановами Кабінету Міністрів України № 130 1 березня 2017 р. та № 86 від 07 лютого 2018 р.);

-Програма «Теплі кредити» для приватних домогосподарств (на придбання населенням твердопаливних котлів та/або енергоефективного обладнання/матеріалів);

-Програма «Теплі кредити» для ОСББ і ЖБК (для загальнобудинкових заходів на пільгових умовах - утеплення або модернізація будинків).

Голова райдержадміністрації Олександр Солодовник зазначив, що Державна програма «Доступні кредити 5-7-9%» започаткована за ініціативи Президента України Володимира Зеленського та стартувала з 1 лютого цього року. Програма вже має перші результати як в Україні, так і в Полтавській області. Тому важливим є те, щоб підприємці Карлівщини отримали доступну інформацію про можливості цієї державної програми та мали змогу взяти в ній участь.

Більше інформації про  Державну програму «Доступні кредити 5-7-9%» за посиланням:  https://sme.gov.ua/579start/