Відбулася нарада щодо організації та проведення у Карлівському районі призову громадян України на строкову військову службу

10 вересня 2019 року під керівництвом виконуючої обов’язки голови райдержадміністрації Тетяни Василець відбулася нарада щодо організації та проведення у Карлівському районі призову громадян України на строкову військову службу у жовтні – грудні 2019 року, у якій взяли участь військовий комісар Карлівського районного військового комісаріату Сергій Лукаш, заступник військового комісара, начальник відділення комплектування Сергій Шрамко, завідувач сектору взаємодії з правоохоронними органами, цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи апарату райдержадміністрації Ігор Полив’яний, сільські голови, представники органів місцевого самоврядування, відповідальні з військового обліку.

Військовий комісар Сергій Лукаш проінформував присутніх, що призовна кампанія стартує 1 жовтня й триватиме до кінця грудня. Протягом цього часу буде проведено черговий призов на строкову військову службу в Збройні сили України юнаків від 18 до 27 років, які визнані медичною комісією придатними до проходження військової служби. На підставі Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» всіх призовників сповіщають повісткою про явку до військкомату. У разі, якщо такий документ не надійшов, призовник зобов'язаний протягом десяти діб самостійно з'явитися до військового комісаріату. Для громадян віком від 20 до 27 років строкова військова служба є обов'язковою, з 18 до 20 років юнак може виявити бажання за місцем проходження служби, яке буде повністю враховано працівниками військового комісаріату. Серед тих, хто має право на відстрочку проходження строкової військової служби - особи, які перебувають на стаціонарному навчанні, за станом здоров'я, за сімейними обставинами.

У ході наради військовий комісар окреслив першочергові завдання по осінньому призову громадян району і зазначив, що потрібна максимальна зосередженість при виконанні завдань, які ставляться перед військкоматом та органами влади.

Виконуюча обов’язки голови райдержадмінстрації Тетяна Василець наголосила на тому, що потрібна тісна взаємодія між військовим комісаріатом, головами міської, сільських рад та правоохоронними органами. Також, вона звернула особливу увагу на якісне здійснення оповіщення призовників щодо прибуття їх до районного військового комісаріату та звернулася до всіх присутніх із проханням мобілізувати всі сили, аби на достойному рівні провести осінню призовну кампанію.

Учасники наради обговорили усі проблемні питання, які виникали під час попередніх призовів та шляхи їх вирішення. Також, розглянули механізм, який має на меті забезпечити ефективне виконання плану призову, явки призовників на призовну дільницю, притягнення ухильників від призову до відповідальності. Обговорено питання комунікації між військовим комісаріатом та правоохоронними органами.