Вбережи дитину від випадіння з вікна!

Версія для друкуВерсія для друку

Вбережи дитину від випадіння з вікна!

З настанням теплої пори року, все частіше батьки залишають відчинені вікна, балкони, або залишають їх на провітрювання.

Якщо в будинку є маленька дитина, провітрювати квартиру потрібно максимально безпечно, бо вікна завжди привертають увагу дітей - у них цікаво виглядати, спостерігати за людьми, тваринами, подіями на вулиці.

З дворічного віку дитина вже досить кмітлива і допитлива, часто повторює рухи за дорослими. Більше того, підсвідомо дитина розміє, що за вікном часто безпечно і цікаво.

У досить малому віці дитина уже здатна підтягти до вікна стілець або подібний предмет, залізти на підвіконня і......

За даними Національної поліції, найчастіше жертвами стають малюки від 2 до 3 років. Дійсно, менші діти – рік-півтора – рідше фігурують у статистиці, але це не значить, що вони не здатні підставити собі стільця, щоб вилізти на підвіконня. Щороку тільки у США близько 3300 дітей від 5 років лікуються в лікарнях швидкої допомоги після падіння з вікна.

Щоб уберегти дитину від падіння з вікна нагадуємо:

-         дитина не може перебувати без нагляду;

-         виховуйте дитину правильно: не ставте її на підвіконня, не заохочуйте самостійно дитину здійматися чи заглядати у вікно, постійно суворо попереджайте про небезпеку, не придумуйте ніяких «ігор» з вікнами;

-         не залишайте будь-які меблі поблизу вікна, які можуть служити дитині «трампліном» до підвіконня.

-         фурнітура вікон і самі рами повинні бути справні, щоб попередити їх мимовільне або занадто легке відкривання дитиною;

-         якщо залишаєте дитину одну навіть на нетривалий час в приміщенні, а закривати вікно повністю не хочете, то в разі зі стандартними дерев’яними рамами закрийте вікно на шпінгалети і знизу, і зверху (не нехтуйте верхнім шпінгалетом, так як нижній досить легко відкрити);

-         у випадку з металопластиковими вікнами, поставте раму в режим «фронтальне провітрювання», так як з цього режиму маленькій дитині самостійно важче відкрити вікно;

-         не можна сподіватися на режим «мікропровітрювання» на металопластикових вікнах – з цього режиму вікно легко відкрити, навіть випадково смикнувши за ручку;

-         не нехтуйте засобами дитячого захисту на вікнах: металопластикові вікна в будинку, де є дитина, просто необхідно обладнати спеціальними пристроями, що блокують відкривання вікон.

За даними у понад 96% випадках запобігають падінню дитини з вікна екрани безпеки (тонкі металеві сітки, англійською Child Safety Screens) та решітки (Guard Bars).

Якщо ви не готові “приварювати” решітки на вікна, то існує альтернатива – встановлення захисного механізму на відкриття вікна.

Існують такі варіанти:

1. Врізний замок (механізм буде блокувати відкриття вікна, але дасть можливість провітрювати, сам замок буде майже невидимий).

2. Накладний замок (кріпиться внизу вікна або під ним, на раму прикручується петля, теж дозволяє провітрювати).

3. Заглушка (стаціонарна ручка вікна відкручується, а на її місце ставиться заглушка; для відкриття використовується спеціальна окрема ручка, яку зберігають у місці, яке недоступне для дітей).

4. Замок на ручці (встановляється замість звичайної ручки, фіксується ключем, як в закритому, так і у відкинутому положенні, дозволяє провітрювати).

5. Блокада (дає відкрити вікно на провітрювання й зафіксувати це; для зняття блокади, потрібно закрити вікно і натиснути кнопку, також може використовуватися ключ).

6. Гребінка (фіксує вікно на провітрюванні). 

7. Гнучкий блокатор з тросом (працює за аналогією з дверним ланцюжком та дозволяє забезпечити захист стулки вікна від повного розкриття, ключ потрібен для відкриття вікна навстіж).

Для встановлення більшості з них не потрібно викликати спеціаліста, інструкцію продавець зазвичай надає.

Батьки несуть кримінальну відповідальність, якщо в результаті неналежного виховання чи догляду дитина отримала травму, померла або стала інвалідом!

 

Служба у справах дітей

Карлівської райдержадміністрації

Наверх ↑