У районі вшанували захисників України

У районі вшанували захисників України

14 жовтня в Україні щороку на державному рівні відзначається День захисника України, який нероздільно пов’язаний із розвитком українського війська та його військових традицій.

Щорічне державне свято встановлено Указом Президента України від 14 жовтня 2014 року № 806 «Про День захисника України» на відзначення мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу.

Найкращі традиції захисників минулого успадкували бійці сучасних Збройних сил України, які сьогодні відстоюють суверенітет України у війні з російським агресором.

У цей день українці згадують воїнів, які в різні часи обороняли й обороняють нашу незалежність і територіальну цілісність, усіх захисників України незалежно від службового становища та статі.

З цієї нагоди 13 жовтня 2020 року голова райдержадміністрації Олександр Солодовник, голова районної ради Юрій Ткачов, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Олександр Четвериков, військовий комісар Карлівського районного військового комісаріату Сергій Лукаш, голова Карлівської районної організації ветеранів України Микола Рєзнік поклали квіти до братської могили воїнів, які загинули у роки Другої світової війни, до пам’ятного знака мешканцям Карлівського району, які віддали своє життя за свободу та незалежність України,  до Меморіалу Слави і вшанували загиблих захисників хвилиною мовчання.

У заході також взяли участь заступник голови райдержадміністрації Тетяна Василець, заступник голови районної ради Сергій Якуба, завідувач сектору культури райдержадміністрації Тетяна Обифіст, начальник загального відділу міської ради Володимир Слєпцов, старший офіцер відділення комплектування Карлівського районного військового комісаріату Валерій Білан.

Також, 14 жовтня відзначається свято Покрови Пресвятої Богородиці та День козацтва.

Ушанування Пресвятої Богородиці як захисниці від ворогів має глибоке коріння в Україні.

Князь Ярослав Мудрий збудував у Києві церкву на Золотих Воротах на вияв вдячності Богові і Пресвятій Богородиці, а Князь Володимир Мономах писав, що перемогам завдячує Богові і заступництву Пречистої Діви Марії.

Традиція вшанування покровительки війська зберігалася і в українському козацтві. Свято Покрови було одним з найголовніших для козаків. Тоді ж виник новий тип ікони – “Козацька Покрова”, де під омофором Богородиці зображувалися українські ієрархи, гетьмани та козаки. Саме на свято Покрови козаки проводили ради, на яких обирали нового гетьмана або старшин. За козацької доби військо було не лише армією, але й стало основою української держави.

Значного поширення культ Покрови набув і в Українській козацькій державі – Гетьманщині. У час правління гетьмана Івана Мазепи найактивніше розвивалося будівництво церков та іконописання, пов’язане із Покровою. Завдяки шанобливому ставленню козацтва до Покрови в народі це свято асоціюється з військовою честю, звитягою, мужністю, захистом рідної землі.