У районі відзначили 205-ту річницю від дня народження Тараса Шевченка

У районі відзначили 205-ту річницю від дня народження Тараса Шевченка

07 березня 2019 року у районі відбулися урочистості з нагоди відзначення 205-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка. У заходах взяли участь виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації Сергій Барилко, голова районної ради Юрій Ткачов, секретар міської ради Олег Стовбун, представники трудових колективів, громадських організацій, засобів масової інформації, громадськість.

Тарас Шевченко був і залишається головним символом боротьби за свободу і незалежність для всієї України.

За 47 років життя Тарас Шевченко пробув 24 роки у кріпацтві, 10 – на засланні, а решту – під наглядом жандармів. Але, попри це, він зміг проявити себе як різнобічно обдарований митець — поет, прозаїк, драматург, художник.

У духовній історії України Шевченко посів і досі беззастережно посідає виняткове місце. Значення його творчої спадщини для української культури важко переоцінити. Його «Кобзар» започаткував новий етап у розвитку української літератури і мови, а його живописна і граверська творчість стала визначним явищем не тільки українського, а й світового мистецтва. Творчість великого поета внесла в українську літературу незнане багатство тем, жанрів і формальних особливостей.

Про  геніального  поета  й  талановитого  художника  Тараса  Шевченка  знає  вся  Україна,  про  нього  знає  весь  світ.