У районі ведеться підготовка закладів дошкільної освіти до відновлення діяльності

Робота по підготовці до роботи закладів дошкільної освіти розпочалася з 25.05.2020 року відповідно до протоколу місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Карлівського району Полтавської області з урахуванням вимог постанови головного санітарного лікаря України №25 від 21.05.2020 року,  наказу МОЗ України №234 та МОН України №298/227.

01.06.2020 у відділі освіти, молоді та спорту відбулася нарада за участю завідуючих закладами дошкільної освіти, працівників відділу освіти, молоді та спорту.

Піднімалися питання підготовки закладів до відкриття, забезпечення  необхідною кількістю засобів захисту відповідно до Постанови Головного державного санітарного лікаря України від 21.05.2020 №25 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавіцрусної хвороби (COVID -19)».

На сьогодні для ДНЗ придбано засоби індивідуального захисту на суму 88 675 грн.(халати, маски, перчатки, антисептики, рідке мило, паперові рушники) та  62 350 грн. на придбання пірометрів. Всього витрачено 151 025 грн.

На сесії міської ради, яка відбулася 26.05.2020 року , виділено субвенцію в розмірі 63 600 грн. на придбання засобів індивідуального захисту, дезінфікуючих засобів, пірометрів для закладів дошкільної освіти міста.

Відділом освіти, молоді та спорту заключено договір з Карлівським міжрайонним відокремленим підрозділом лабораторних досліджень ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України» (5 400грн.): зроблено хімічний та мікробіологічний аналіз води. Результати обіцяють до 11.06.2020р.

Педагоги дошкільних закладів провели опитування батьків з метою визначення кількості дітей, які відвідуватимуть заклади на першому етапі (з16.06) – всього 187: місто – 137, село – 50.

В першу чергу будуть прийматися діти, батьки яких працюють та діти віком після трьох років (по закінченню декретної відпустки одного з батьків).

Поступово відновлюватимуть свою діяльність такі заклади:

-  ДНЗ №4 (середня група);

-  ДНЗ №5 – І етап – 2 старші та 3 середні;

-  ІІетап – 3 молодші гр.;

-  ІІІетап – 3 ясельні гр.;

-  ДНЗ №6 – І етап:старша і дві середні;

-  ІІ етап: 2 групи: молодша і санаторна;

-  ІІІетап: ясельні групи.

Сільські одно- та двогрупові заклади працюватимуть з обмеженою кількістю дітей у групах.

В колективах вивчили потребу щодо створення чергової групи, як рекомендовано в листі МОН України №1/9-269 від 22.05.2020 «Щодо відновлення діяльності закладів дошкільної освіти», - на сьогодні такої потреби немає.

Працівники ДНЗ та діти проходять медичні огляди. Завершили медогляд працівники  ДНЗ №3,5,6, Верхньоланнівського, завершують у Мартинівському, Лип’янському, ДНЗ №4;

Крім того в усіх дошкільних закладах ведеться робота по підготовці до відкриття та прийому дітей:

-  проводяться часткові ремонти харчоблоків (ДНЗ №1,4, 5) групових приміщень ( ДНЗ №4,6, Мартинівський)

-  прибрані прилеглі території та дитячі майданчики, зроблене вологе прибирання приміщень з деінфекцією поверхонь;

-  з усіма працівниками проведені інструктажі; навчання правил використання засобів індивідуального захисту, їх утилізації;

-  оформлені журнали температурного скринінгу працівників та вихованців;

-  обладнані кімнати для ізоляції дітей;

-  в ДНЗ №5, 6 придбали обприскувачі для дезінфекції майданчиків (за рахунок спонсорської допомоги);

З 16.06. планується  відновлення діяльності закладів дошкільної освіти, тобто поступове відкриття з метою відпрацювання всіх правил роботи закладів.