Роз’яснення щодо строків виплати заробітної плати

Роз’яснення щодо строків виплати заробітної плати

Економічні, правові та організаційні засади оплати праці працівників, які перебувають у трудових відносинах на підставі трудового договору з підприємствами, установами, організація усіх форм власності та господарювання, а також з окремими громадянами, регулює Закон України «Про оплату праці».

Відповідно до цього Закону терміни виплати заробітної плати встановлюються підприємствами самостійно в колективному або нормативному акті роботодавця.

При цьому заробітна плата має виплачуватися не рідше ніж два рази на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, та не пізніше від семи днів після закінчення періоду, за який проведено виплату.

Першою половиною місяця вважаються 15 календарних днів з першого до 15 числа, а другою половиною – з 16 до 30(31).

Тобто заробітна плата за першу половину місяця має виплачуватися в період не пізніше, ніж з 16 по 22 числа, а за другу половину – з першого до сьомого числа.

Наприклад, дата виплати заробітної плати за першу половину місяця – 16 число, за другу – 1 число; дата виплати заробітної плати за першу половину – 22 число, за другу половину – 6 число тощо.

Конкретні терміни виплати заробітної плати встановлюються підприємствами, організаціями самостійно в колективному договорі або іншому нормативному акті роботодавця.

Виплачують заробітну плату за фактично відпрацьований час на підставі табелю обліку робочого часу, який заповнюється за звітний місяць ( з 1 до 15 та з 16 до 31 числа).

головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства

про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів

Управління Держпраці у Полтавській області

Кодинець Юлія Анатоліївна