111

Пройшла війна стежками долі…

Версія для друкуВерсія для друку

Пройшла війна стежками долі…

Вже минуло 73 роки з тієї травневої ночі, коли замовкли останні постріли гармат, настала тиша, прийшов мир, довгожданий, вистражданий, оплачений найвищою ціною-ціною крові і сліз. Все далі відходять грізні і важкі роки Другої Світової війни, але не згасає пам'ять про тих хто віддав своє життя і захистив рідну землю від ворогів. Якою дорогою ціною далася ця перемога! Скільки життів забрала та страшна війна! Скільки доль зруйнувала вона!

У вогнище війни було втягнуто 80% населення земної кулі. Друга Світова тривала довгих 6 років. Вона пронеслася над величезними територіями Європи, Азії й Aфрики, охопила простори всіх океанів. У цій війні загинуло близько 60 млн. осіб, не говорячи вже про поранених і тих хто пропав безвісти. Лихо й страждання, які пережили люди, незмірні. Війна нагадує про себе тисячами обелісків і братських могил. Вони святиня нашої пам’яті.

Україна зробила значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками Hімеччини. На боці Об’єднаних Націй українці воювали у складі армій великої Британії та Канади (45 тис.осіб), Польщі (120 тис.), СРСР (більше 6 мільйонів), США (80 тис) і Франції(6 тис), а також визвольного руху в самій Україні (100 тис. в УПА) - разом 7 мільйонів. 

Сьогодні, 9 травня 2018 року, з нагоди відзначення 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, керівництво району та міста, ветерани, учасники АТО, представники трудових колективів, громадських організацій, учнівська молодь та громадськість урочистою ходою пройшли центральною вулицею міста до Меморіалу Слави, де відбувся мітинг та покладання квітів. Учасники заходу поклали квіти до братської могили воїнів, які загинули у роки Другої світової війни.

До присутніх з вітальними словами та побажаннями звернулися голова районної ради Петро Світлик, голова Карлівської районної організації ветеранів України Галина Ракосій.

Когорту військовослужбовців та волонтерів було нагороджено відзнаками Президента України «За участь в АТО» та медалями  «Учасник АТО», відзнаками Фонду ветеранів військової розвідки, а також, було вручено подяки.

Віршованими рядками виступила учениця 11 класу гімназії ім. Ніни Герасименко Юлія Дзьох.

Та поруч із ветеранами Другої Світової, що ще живуть на цій землі, стоять їх онуки і правнуки, які теж пізнали жахіття війни, біль втрати побратимів, сум за домівкою і рідними… З величезним почуттям нескореності перед ворогом і любові до рідної землі, вони відстоювали і продовжують відстоювати свободу Батьківщини на сході України.

Присутні на мітингу хвилиною мовчання вшанували загиблих воїнів у роки Другої світової війни та тих ветеранів, які не дорахували днів до 73-ї річниці перемоги, а також, наших земляків, Дмитра Барвіна та Миколу Демиденка, що загинули у ході антитерористичної операції на Сході України.

Загиблих учасників АТО з Карлівського району вшанували покладанням квітів до пам’ятної стели мешканцям Карлівського району, які віддали своє життя за свободу та незалежність України.

Тернистим був шлях до Перемоги. Трагічним і неймовірно довгим. Але наш народ залишився незламним у тій страшній боротьбі, якої не знала історія…

Наверх ↑