Президент: Безвізовий режим з Євросоюзом – це гігантський крок до Європи, до утвердження свободи людини, утвердження незалежності нашої держави

14 травня 2017 року, у День Європи та з нагоди надання Україні безвізового режиму з Європейським Союзом, відбулася прес-конференція Президента України, де Глава держави відповів на запитання журналістів.

Зокрема, були обговорені питання щодо завершення ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Президент зауважив, що 23 травня в Сенаті Нідерландів відбудуться відповідні дебати, а 30 травня – голосування. Важливими наслідками запровадження безвізового режиму Петро Порошенко також назвав нарешті вихід України із кола так званих пострадянських держав та ще глибше залучення нашої держави до спільного європейського цивілізаційного простору. Глава держави назвав перші практичні результати запровадження спрощеного режиму, зокрема понад три мільйони триста тисяч українських громадян вже отримали  біометричні паспорти і зможуть перетинати кордон без віз. Він також зауважив, що у 2016 році українці більше 15 мільйонів разів перетинали державний кордон України з країнами Європейського Союзу.

Також Президент України відповів на запитання стосовно кандидатів на посаду Голови Національного банку України, звільнення журналіста Романа Сущенка та всіх українських заручників, які незаконно утримуються в Росії та на тимчасово окупованих територіях, переговорів у Берліні з Канцлером Німеччини Ангелою Меркель для підготовки засідання Нормандського формату та ін.