111

Пам'яті генія українського народу...

Версія для друкуВерсія для друку

Пам'яті генія українського народу...

07 березня 2018 року у районі відбулися урочистості з нагоди відзначення 204-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка. У заходах взяли участь виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації Сергій Барилко, голова районної ради Петро Світлик, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Ірина Грінблат, представники трудових колективів, громадських організацій, засобів масової інформації та громадськість.

Тарас Шевченко був і залишається головним символом боротьби за свободу і незалежність для всієї України.

За 47 років життя Тарас Шевченко пробув 24 роки у кріпацтві, 10 – на засланні, а решту – під наглядом жандармів. Але, попри це, він зміг проявити себе як різнобічно обдарований митець — поет, прозаїк, драматург, художник.

В історичному розвитку України Шевченко – явище незвичайне як своєю обдарованістю, так і місцем у літературі, мистецтві, культурі.

Традиційно, у ці березневі дні в містах і селах України проходять Шевченківські читання. За участю учнівської молоді конкурс читців під назвою «Тарасовими шляхами» відбувся і у Карлівському районі. Його переможцями стали Дарія Сириця, Ярослава Мартиненко, Мирослава Шенгер, Анастасія Клеймьонова та Юлія Дзьох.

У духовній історії України Шевченко посів і досі беззастережно посідає виняткове місце. Значення його творчої спадщини для української культури важко переоцінити. Його «Кобзар» започаткував новий етап у розвитку української літератури і мови, а його живописна і граверська творчість стала визначним явищем не тільки українського, а й світового мистецтва. Творчість великого поета внесла в українську літературу незнане багатство тем, жанрів і формальних особливостей.

Про геніального поета й талановитого художника Тараса Шевченка знає вся  Україна,  про  нього  знає  весь  світ.  

Наверх ↑