Оглянули заклади соціальної сфери, що знаходяться на території Попівської сільської ради

Оглянули заклади соціальної сфери,

що знаходяться на території Попівської сільської ради

08 липня 2020 року голова райдержадміністрації Олександр Солодовник спільно з начальником відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Людмилою Слєпцовою, завідувачем сектору культури райдержадміністрації Тетяною Обифіст та заступником головного лікаря КНП «Карлівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Світланою Ковальчук  здійснили робочу поїздку та оглянули заклади соціальної сфери, що знаходяться на території Попівської сільської ради.

У супроводі Попівського сільського голови керівники оглянули Попівську сільську бібліотеку та спортивний зал, що розташовані у приміщенні сільської ради.  При огляді спортивного залу сільський голова Олександр Симоненко зазначив, що при виборі та закупівлі спортивного обладнання та інвентарю було віддано перевагу саме професійним тренажерам, адже якісне обладнання – це запорука спортивних успіхів молоді в майбутньому. У цьому тренажерному залі знаходяться безліч нагород за спортивні досягнення та світлини майстрів спорту України Миколи Ткаченка, Олександра Горбатка та Олександра Хватова, які є вихідцями з с.Попівка.

Далі керівники відвідали Попівську амбулаторію загальної практики – сімейної медицини, оглянули матеріально-технічну базу, перевірили наявність засобів індивідуального захисту. Голова райдержадміністрації Олександр Солодовник акцентував увагу на тому, що наявність захисних масок має бути у достатній кількості, щоб за потреби можна було забезпечити селян, які приходять на прийом до лікаря. Разом з тим, заступник головного лікаря КНП «Карлівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Світлана Ковальчук зазначила, що декларуванням з сімейними лікарями тут охоплено 80,5 % населення, враховуючи той фактор, що не всі жителі, які мають реєстрацію місця проживання на території Попівської сільської ради, тут проживають. Голова райдержадміністрації наголосив на необхідності активізувати роботу по укладенню декларацій жителів даних населених пунктів з сімейними лікарями, оскільки цей показник є нижчим, ніж загальний середній показник декларування по району.

Також, оглянули Попівський сільський клуб. Тут сільський голова розповів про об’єм проведених ремонтних робіт, а директор сільського клубу Лариса Зубань, яка є активною учасницею різноманітних обласних та районних конкурсів, з активними односельчанами вже працювали над облаштуванням інтер’єру і в одній з кімнат створили «міні-музей» предметів народного вжитку.

Під час огляду Попівського НВК №1 та Попівського НВК №2, в якому наразі проводяться ремонтні роботи, голова райдержадміністрації ознайомився з умовами навчання дітей 1-х класів в переобладнаних класах за концепцією НУШ (Нова українська школа). Як зазначив голова, різниця досить суттєва в порівнянні з іншими класами початкової школи, але сподівається, що незабаром освітній простір зміниться на краще й для інших школярів. В таких класах, на відміну від інших, навчатися дітям початкових класів – одне задоволення, адже 1 класи обладнані досить незвично для попередніх поколінь - починаючи від Лего, інтерактивної дошки, проекторів, моніторів й закінчуючи яскравими килимками з зоною відпочинку. Така атмосфера дозволяє дітям почуватися досить комфортно під час освітнього процесу.

Також, оглянули харчоблоки та умови зберігання продуктів, обговорили потреби для покращення умов, проблемні питання та шляхи їх вирішення.

Начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Людмила Слєпцова повідомила, що враховуючи те, що заплановані ремонтні роботи наближаються до завершення, невирішеними залишається ще багато важливих питань, які потребують виділення великої суми коштів, в тому числі на перекриття покрівлі й облаштування водовідведення в НВК № 1 та заміну вікон в спортивному залі НВК № 2. При цьому, голова райдержадміністрації зазначив, що з метою створення простору для навчання дітей з психофізичними особливостями, який базується на індивідуальному підході, планується залучити спонсорські кошти. Тому начальнику відділу освіти, молоді та спорту райдержадмінстрації Людмилі Слєпцовій та директору Попівського НВК №2 Олені Горбатко дано доручення до 1 вересня 2020 року облаштувати інклюзивно-ресурсну кімнату для навчання дітей з особливими освітніми потребами.

Цього ж дня керівники відвідали Попівський будинок культури, Попівську сільську бібліотеку-філіал № 15 та Попівський фельдшерсько-акушерський пункт.

За підсумками робочої поїздки було намічено першочергові завдання, які потребують вирішення для повноцінного функціонування закладів соціальної сфери. Також, голова райдержадміністрації акцентував увагу сільського голови на моніторингу та контролі за використанням земельних ділянок сільськогосподарського призначення, що знаходяться в межах населених пунктів, адже цільове використання з дотриманням законодавства  є запорукою надходжень до місцевого бюджету та розвитку села.