Обговорили ряд важливих земельних питань

Обговорили ряд важливих земельних питань

18 червня 2020 року голова райдержадміністрації Олександр Солодовник провів нараду, на якій було розглянуто ряд важливих земельних питань.

У нараді взяли участь заступник голови райдержадміністрації Тетяна Василець, голова районної ради Юрій Ткачов, заступник міського голови Олександр Четвериков, сільські голови, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації та територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, а також, представники компанії «ФОРАС-ЛЕНД», яка здійснює діяльність у сфері земельних послуг на території всієї України – інжиніринг, геологія, геодезія, картографія.

На нараді було обговорено питання про проведення аудиту використання земель сільськогосподарського призначення у районі, по якому доповідала виконуюча обов’язки начальника міжрайонного управління ГУ Держгеокадастру у Карлівському та Машівському районах Любов Рябокінь.

Засновник компанії «ФОРАС-ЛЕНД» та експерт із землевпорядкування Оксана Левченко зі своєю командою презентували присутнім програму інвентаризації земель для голів районних адміністрацій Полтавської області. Вказали на головні проблеми при інвентаризації земель та шляхи їх вирішення. Розібрали ситуацію на прикладі Кобеляцького району, а саме, які землі "неправомірно" використовуються та які втрати до бюджету це за собою несе.

Начальник відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства, інфраструктури та цивільного захисту населення райдержадміністрації Павло Чорноштан проінформував присутніх про стан оновлення містобудівної інформації.

Начальник відділу повідомив про проведену роботу сільськими радами в даному напрямку, а також, звернув увагу Федорівського сільського голови на необхідність оновлення топографо-геодезичної основи та виготовлення Генерального плану на територію населеного пункту, який повинен відповідати діючому містобудівному законодавству.

Також, на нараді було обговорено питання про проведення паспортизації місць видалення відходів, про ліквідацію несанкціонованих сміттєзвалищ, про обстеження та взяття на баланс гідротехнічних споруд водних об’єктів, створення громадських пасовищ та виділення земельних ділянок за межами населених пунктів для відповідних цілей.

Директор Карлівської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості Ірина Іщенко проінформувала про влаштування безробітних на проведення робіт на інфраструктурних об’єктах.

В ході наради присутнім було надано роз’яснення щодо діючого законодавства, зокрема, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про відходи», «Про охорону навколишнього природного середовища» в частині, що стосується розглянутих питань, а також, було акцентовано увагу сільських голів на недоліки в роботі по даних напрямках та дано рекомендації щодо їх усунення.

За підсумками наради з сільськими головами було досягнуто домовленості по всіх питаннях, а також, при кожному виконавчому комітеті органу місцевого самоврядування в найближчі терміни будуть створені відповідні комісії та проведена робота по усуненню виявлених недоліків.