Нарада у виконуючого обов'язки голови райдержадміністрації Сергія Барилка

Нарада у виконуючого обов'язки голови райдержадміністрації Сергія Барилка

30 серпня 2018 року відбулася нарада у виконуючого обов’язки голови райдержадміністрації Сергія Барилка.

На порядок денний було винесено питання про стан дотримання пенсійного та трудового законодавства роботодавцями Карлівського району. Начальник Карлівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області Людмила Бобрицька повідомила, що одним із ключових завдань Пенсійного фонду  в умовах сьогодення є постійний моніторинг роботодавців. Адже, проблема мінімізації роботодавцями зарплати та зайнятості працівників на сьогодні є досить актуальною. Оскільки, від рівня оплати праці сьогодні, залежить розмір майбутньої пенсійної виплати при досягненні працівником пенсійного віку, то працівникам варто усвідомити, що кожен місяць нелегального працевлаштування, кожна гривня отримана «в конверті» може суттєво вплинути на розмір майбутньої пенсії. Крім того, внаслідок недоотриманих «повних» зарплат, бюджет Пенсійного фонду щомісяця втрачає додаткові резерви, які міг би скеровувати на виплату пенсій і таким чином зменшувати розмір дефіциту, який є на сьогодні.  Упродовж січня-липня 2018 року робочою групою з питань легалізації трудових відносин та зайнятості населення проведено 6 засідань, на яких заслухано 27 страхувальників. Після засідання у добровільному порядку легалізовано 36 робочих місць. За участю представників управління здійснено 6 рейдів-обстежень платників, в ході яких проведено обстеження у 56 суб’єктів господарської діяльності та за результатами залучено до легальної зайнятості 9 працівників. По виявлених порушеннях до інспекції Держпраці передано 9 матеріалів обстежень.

Щомісячно здійснюється аналіз даних Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, джерелом наповнення якого є звітність роботодавців з єдиного соціального внеску. За результатами аналізу формується перелік роботодавців, за звітністю яких наявні ознаки мінімізації зарплати та зайнятості працівників, направляється інформація до управління Держпраці й Державної фіскальної служби про необхідність здійснення контрольних заходів з питань дотримання такими роботодавцями законодавства про працю.

Також, на нараді заслухали питання про хід виконання заходів районної цільової соціальної програми протидії захворювання на туберкульоз за І півріччя 2018 року, по якому доповідала лікар-фтизіатр Карлівської центральної районної лікарні Лідія Волошина.

За підсумками наради відповідальним виконавцям дано ряд  доручень.