Інформація з питань оформлення житлових субсидій у 2020 році

Інформація з питань оформлення житлових субсидій у 2020 році

Житлова субсидія є адресною державною допомогою мешканцям домогосподарств, що проживають в житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги.

Житлові субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги і розміром обов’язкового відсотка платежу, встановленого постановою КМУ від 27.07.1998 №1156.

Відповідно до пункту 35 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №848 від 21 жовтня 1995 року в редакції постанови КМУ від 14.08.2019 №807 субсидія призначається на основі середньомісячного доходу осіб:

- за III-IV квартали попереднього календарного року — у разі, коли житлова субсидія призначається з початку неопалювального сезону;

- за І-ІІ квартали поточного календарного року — у разі, коли житлова субсидія призначається з початку опалювального сезону;

- за два квартали, що передують місяцю, що передує місяцю, з якого призначається субсидія у разі, коли житлова субсидія призначається з початку опалювального (неопалювального) сезону.

Субсидія призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону і розраховується:

- на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня;

- на опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня.

Для домогосподарств, які використовують природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення, житлова субсидія розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.

Субсидія для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу призначається на календарний рік.

Для призначення житлової субсидії до управлінь соціального захисту населення необхідно подати:

- заяву ( за формою, встановленою Мінсоцполітики);

- декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії (за формою, встановленою Мінсоцполітики).

Житлова субсидія на оплату комунальних послуг надається громадянам у безготівковій формі шляхом перерахування коштів на рахунок Мінсоцполітики в АТ «Ощадбанк».

Громадянам, які одержували житлову субсидію у попередньому опалювальному сезоні і у них за даними виконавців комунальних послуг відсутня заборгованість, житлова субсидія на наступний строк призначається у грошовій готівковій формі.

Відповідно до підпункту 5 пункту 14 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року № 848 „Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива” (із змінами), житлова субсидія не призначається, якщо є прострочена понад три місяці  заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг і загальна сума перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії (340,00 грн.).

За наявності заборгованості житлову субсидію може бути призначено на наступний період за рішенням комісії, на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

Також, існує механізм реструктуризації заборгованості споживачів з оплати житлово-комунальних послуг на підставі укладеного договору з надавачами цих послуг. За умови реструктуризації заборгованості житлова субсидія призначається на загальних підставах.

Звертаємо увагу, що відповідно до пункту 13 Положення про порядок призначення житлових субсидій заява та декларація вважаються не поданими у разі:

- не внесення у повному обсязі відомостей про зареєстрованих у житловому приміщенні осіб,  а також членів їх сім’ї (дружини/чоловіка, неповнолітніх дітей) незалежно від реєстрації їх місця проживання, а саме: прізвища, ім’я по батькові, інформації про сімейний стан, дати народження, серії/або номеру паспорта, реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії та номера паспорта (для осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за його серією та номером);

- не зазначені відомості про адресу домогосподарства та номери особових рахунків;

- відсутня згода на обробку персональних даних про членів домогосподарства та членів сім’ї осіб із складу домогосподарства, доходи яких враховуються під час призначення субсидії, даних про доходи та майно.

В разі не зазначення в заяві та декларації вищевказаних даних, відповідно до пункту 13 Положення документи вважаються не поданими, у зв’язку з чим   управліннями соціального захисту населення прийматися рішення щодо призначення субсидій  не буде.

Крім того, в умовах установлення карантину та обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, документи для призначення житлової субсидії можна подавати за допомогою онлайн-сервісу «Е-сервіси» на сайті Мінсоцполітики.

В електронному Сервісі передбачено можливість приєднання файлу із сканованою копією документу, який належить до одного з зазначених видів (в .pdf - форматі):

-      документи, які підтверджують фактичне місце проживання особи, відмінне від адреси реєстрації за адресою домогосподарства;

-      договір оренди житлового приміщення;

-      документи, що підтверджують факт надання особою соціальних послуг;

-      довідка про доходи, інформація про які відсутня в Державній подаковій службі та Пенсійному фонді України;

-      документи, що підтверджують факт перебування особи в складних життєвих обставинах;

-      інше.

Скористатися електронним Сервісом можна за посиланням https://subsidii.mlsp.gov.ua