День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні

День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні

Щороку 22 червня, відповідно до Указу Президента України від 17 листопада 2000 року № 1245, відзначається День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні.

79 років тому початок війни ознаменував собою розгортання найбільш драматичного періоду Другої світової війни, передусім для України, яка зазнала величезних людських і матеріальних втрат: окупованою виявилася уся її територія, а виснажлива боротьба населення за фізичне виживання тривала більше трьох років.

Цей день уособлює героїзм, силу духу та вічну скорботу за мільйонами сердець, за всіма долями та нездійсненими мріями. Ця війна супроводжувалася особливою жорстокістю, масштабними руйнуваннями населених пунктів, знищенням великих груп населення і депортаціями. Найжорстокіші випробування і нелюдські страждання, колосальні жертви і скалічені долі, загублене дитинство і втрачена юність – таке не стирається з історичної пам’яті. Вшанувати пам’ять тих, хто не повернувся з війни, ветеранів, вдів, дітей війни - це наш з вами священний обов’язок.

Тож, сьогодні у цей скорботний день голова райдержадміністрації Олександр Солодовник, заступник голови райдержадміністрації Тетяна Василець, керівник апарату райдержадміністрації Сергій Барилко, голова районної ради Юрій Ткачов, заступник голови районної ради Сергій Якуба, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Олександр Четвериков, голова Карлівської районної організації ветеранів України Микола Рєзнік, військовий комісар Карлівського військового комісаріату Сергій Лукаш вшанували пам'ять жертв війни хвилиною мовчання та покладанням квітів до братської могили воїнів, що загинули у роки Другої світової війни, до пам’ятного знака мешканцям Карлівського району, які віддали своє життя за свободу та незалежність України, та  до Меморіалу Слави.

Вічна слава і вічна пошана кожному, хто ціною власного життя відстояв право на свободу і незалежність нашої держави!