28 жовтня - День вигнання нацистських окупантів з України

28 жовтня - День вигнання нацистських окупантів з України

Вигнання нацистських окупантів з території України почалося ще в кінці грудня 1942 року. Проте безповоротне вигнання фашистів з території України почалося тільки після 50-денної Курської битви влітку 1943 року, а вже наприкінці вересня цього ж року Червона Армія контролювала 700 км лівого берега Дніпра. Почалося форсування Дніпра радянськими військами. Увесь жовтень командування Червоної Армії підтягу­вало резерви і накопичувало війська на правому березі Дніпра, щоб взяти штурмом побудований німцями "Східний вал".

Щоб підкреслити важливість цих дій і запалити війська на бойові подвиги, Ставка Верховно­го Головнокомандування перейменувала Воронезький, Степовий, Південно-Західний і Південний фронти відповідно в 1-й, 2-й, 3-й, 4-й Український фронти. Це робилося заради агітації і пропаганди.

Трагедія ж цих визвольних днів в Україні полягає в тому, що за час боїв з фашистами так звані польо­ві військкомати мобілізували цілі села і без всякої підготовки, без зброї кидали на багнети німців українську молодь. Стратегічної потреби в цьо­му не було. Просто було всьому народові продемонст­ровано безжальне ставлення сталінської системи до свого народу.

1944 рік став роком визволення українських земель від нацистських окупантів. 8 жовтня 1944 року від ворога було звільнено останній населений пункт УРСР у її довоєнних межах — село Лавочне Дрого­бицької області. Офіційним днем визволення Украї­ни вважалось 14 жовтня 1944 року, коли відбулося уро­чисте засідання в Києві. А Закарпатську Україну радянські війська очистили від ворога силами 4-го Ук­раїнського фронту 28 жовтня 1944 року.

З метою відзначення 76-ї річниці вигнання нацистів з України, сьогодні, 28 жовтня, голова райдержадміністрації Олександр Солодовник, заступник голови районної ради Сергій Якуба, виконуючий обов’язки міського голови, секретар міської ради Олег Стовбун, військовий комісар Карлівського районного військового комісаріату Сергій Лукаш та  представник Карлівської районної організації ветеранів України Тамара Токар поклали квіти до братської могили воїнів, які загинули у роки Другої світової війни, до пам’ятного знака мешканцям Карлівського району, які віддали своє життя за свободу та незалежність України, до Меморіалу Слави і хвилиною мовчання вшанували загиблих визволителів.